Poraz na debiju u Puli!

U prvom, povijesnom nastupu u Prvoj muškoj ligi, košarkaši Sesveta poraženi su u Puli kod KK Pule 1981 rezultatom 81-76 (43-35). Bila je to dobra košarkaška predstava u kojoj su domaćini vodili cijelim tijekom susreta, no završnica je umalo donijela dramatičan preokret.

Nakon po jedne trice sa svake strane, Pula radi početnu prednost 11-3. Ipak, uspijevamo se konsolidirati i hvatamo priključak. Od samog početka, problem su slobodna bacanja koja promašuju Dario Papak i Filip Tušek. Na prvi odmor odlazi se uz vodstvo domaćina 23-18.

Nastavak igre donosi sličan tijek događaja, prednost Pule 1981 raste do maksimalnih 11 poena (40-29), ali Sesvete se ne predaju. Na veliki odmor domaćin nosi zalihu od 8 poena prednosti. Napadački skok Pule i promašena slobodna bacanja bili su glavni uzrok takvog rezultata.

U trećoj četvrtini domaćin se odlijepio na 65-48 72 sekunde prije kraja. Ipak, trica Franka Dugandžića i jedno Papkovo bacanje vraćaju nas na minus 13. U zadnjoj četvrtini, puno agresivnija obrana Sesveta, domaćinu staje šut za 3 i evo nas ponovno u utakmici. Na 1.27 do kraja, Papak ima 3 slobodna bacanja pri vodstvu domaćina 75-73. Nažalost, pogađa samo jedno, s druge strane domaćin je miran s linije penala i privodi utakmicu kraju. Zaslužena pobjeda Pule 1981, iako ostaje dojam da smo mogli do vrijedne pobjede. Ipak, potvrdili smo da nam je mjesto u ovoj ligi i da se apsolutno možemo nadati dobrim rezultatima.

U redovima Sesveta najefikasniji Dario Papak s 20 poena, 12 skokova i 5 asistencija, Tušek je dodao 13, a Philip Babić 12+5+5+6. Kod domaćina Klepo 14, Andabaka 13, Guštin 11.

Kompletna statistika:

Snimka utakmice:

Prvo je kolo potvrdilo pretpostavke o izjednačenosti i zanimljivosti lige u sezoni pred nama! U idućem kolu, Sesvete dočekuju Cedevitu Junior, u subotu 12.10. u 19 sati.

Istaknimo i brojnu i bučnu delegaciju Dotepenaca, članova i prijatelja Kluba koji su nas podržali na ovom gostovanju!