Jazine ipak prejake, kadeti probili led

U blagdanskom vikendu iza nas, u akciji su bili samo prvoligaši, odnosno seniori i kadeti. Učinak je bio polovičan, no i jedni i drugi zaslužuju palac gore!

Seniori su ugostili Jazine Arbanase iz Zadra, vodeću i vjerojatno najjaču momčad lige. Nakon sjajne košarkaške predstave, gosti odnose pobjedu 82-89. Nakon izjednačenog otvaranja uz odličnu rolu Antonija Mišića, gosti nameću svoj ritam i do prvog većeg odmora rade prednost od 9 poena dvjema tricama Šanga i jednom Došena. I druga četvrtina donosi sličnu sliku na parketu, naši dečki daju maksimum borbenosti ali gosti su šuterski neumoljivi, kažnjavaju neke naše greške u napadu i drže prednost od desetak poena razlike. Na veliki odmor odlazimo s minus 13, 36-49.

Treću četvrtinu otvaramo serijom 7-0, a Dario Papak pali turbo pogon! 4 trice i ukupno 22 poena uz neke poteze na NBA razini! Priključuje se i cijela momčad, tribine ključaju i evo nas u priključku. 45 sekundi prije kraja Papak zakucava za 66-62 i ludnicu u dvorani. Gosti tricom Jurice ipak smanjuju na minus 1 pred zadnjih 10 minuta. U posljednju dionicu ulazimo bez Papka koji je morao udahnuti zraka, što gosti koriste. Seriju gostiju 6-0 prekida tricom Mišić, no onda slijedi nova serija 6-0 i priči se polako nazirao kraj. Nakon Papkovog i Babićevog isključenja, nismo mogli više od minus 5 nepune 3 minute prije kraja. Na kraju pobjeda gostiju, sigurno uz puno više muke no što su očekivali. Čestitke Jazinama, ali i našim igračima na sjajnoj partiji. Uz takvu igru, pobjede neće izostati. Dario Papak odigrao je vanserijsku utakmicu s 36 poena (šut 13-20, trica 5-8) i 7 skokova. Svaki komentar je suvišan! Filip Tušek je dodao 14, Mišić 12, Babić 10. Kod ujednačenih gostiju Ušić 17, Krstanović 15, Šango 14.

Nakon 5. kola, neporažene su Jazine i Samobor. Sveci u sljedećem kolu putuju u Omiš! Rezultati i tablica u nastavku:

Prva muška liga

Naši kadeti upisali su premijernu pobjedu u prvoligaškom društvu uvjerljivim slavljem u gostima kod Hermes Analitice, 79-98. Najefikasniji su bili Luka Žgela i Petar Marković s po 23 koša. Čestitke dečkima i treneru Papku koji je tako vikend ipak zaključio pobjedom!