Prva pobjeda u Prvoj ligi!

Nedjelja 20.10.2019. ostat će zlatnim slovima upisana u povijesti KK Sesveta! Premijerna pobjeda prvoligaškom društvu ostvarena je kod Zapruđa rezultatom 79-65!

Od samog početka susreta odigranog u dvorani ugaslog KK Zagreba u Trnskom bilo je jasno da su Sveci odlučni dobiti ovaj meč. Odličan ulazak Babića, Papka i Oršanića donosi plus 11 na kraju prve četvrtine, bilo je 10-21. Čvrsta obrana, tranzicija i nekoliko pogođenih šuteva izvana bili su recept za grogirane domaćine. Druga četvrtina donosi i dalje dobru igru, no naših nekoliko grešaka, loše izvođenje slobodnih bacanja (1/6 u prvom poluvremenu) i nešto bolja napadačka igra domaćine vraćaju u igru. Na veliki odmor odlazi se uz vodstvo Sesveta 39-36, iako je po dojmu razlika trebala biti veća.

Treća dionica bila je najbolji period naše igre. Čvrsto u obrani, maštovito i kreativno u napadu. Prednost je samo rasla i i jednom trenutku iznosi plus 24. Na kraju malo opuštanja i prilika snagama s klupe, što domaćin koristi za ublažavanje zaostatka na konačnih minus 14. Više nego dovoljno za uvjerljivo slavlje Sesvećana i brojnih navijača! Na kraju Papak 19p+10s+5a, Babić 16p+5a+4ul. Istaknimo odličnu rolu Franka Dugandžića s 13 poena za 14 minuta. Međutim, bila je to prije svega timska partija uz odlično vođenje trenerskog dvojca s klupe! Kompletna statistika:

Nakon trećeg kola, na vrhu lige su Samobor i Jazine Arbanasi, a neporažena su i Ribola Kaštela, s odigranom utakmicom manje. U idućem kolu, gostujemo upravo u Kaštelima. Rezultati i tablica:

Druga momčad gostovala je u Ogulinu i odigrala dobru utakmicu no domaćin u finišu slavi 76-70. Najefikasniji kod naših Paško Filić s 20 poena. Rezultati i tablica u nastavku:

Kadeti još uvijek čekaju prvi trijumf – u subotu je Mladost bila bolja 97-87. Luka Žgela se ovaj put zaustavio na 32 poena. Više detalja: