Sigurna pobjeda u Lučkom

U predzadnjem ovosezonskom nastupu gostovali smo kod KK Zapruđa, koje svoje domaće utakmice igra u SC Lučko. Domaćini su iskusna i kvalitetna momčad, velikih ambicija i sa, za ovu ligu, nemalim proračunom. Ipak, protiv ovako razigranih i raspoloženih Svetaca, nisu imali šanse. Na kraju smo upisali uvjerljivu pobjedu rezultatom 70-85 i ostvarili 9. slavlje u nizu!

Utakmica je počela u lošem šuterskom izdanju s obje strane. Ipak, nakon prvih par pogođenih šuteva Nikole Raguža, Sesvete stvaraju manju prednost i drže je do kraja prve četvrtine, koja završava rezultatom 17-23. I u drugoj četvrtini slična slika, Sesvete kontroliraju utakmicu i malo pomalo prednost raste. Sa zvukom sirene tricom Deana Popovića odlazimo na plus 13, 34-47. Spomenimo da je 3 minute prije kraja prvog poluvremena došlo do ozljede Darija Papka, koji do kraja utakmice iz preventivnih razloga nije ulazio u igru.

U trećoj četvrtini rapsodija Sesvećana, serija 20-0 i prednost raste do nestvarnih plus 30, 34-64! Ipak, dizanje noge s papučice gasa i nešto bolja igra domaćina dovode utakmicu u donekle neizvjesne vode, na plus 10 za Sesvete. Na kraju bez ikakvih stresova plus 15 i potpuno zaslužena pobjeda.

Briljantnu utakmicu odigrao je Nikola Raguž s 31 košem (šut 14-17, za 2 12-12) i 9 skokova. Ponovno je odličan bio i preporođeni Marijan Vlašić! Svi igrači koji su nastupili upisali su se u listu strijelaca. Kod domaćina, istaknimo nastup 14-godišnjeg Filipa Radulovića, sina legedarnog Ciboninog šutera Zdravka! Filip je pokazao da jabuka ne pada daleko od stabla, želimo mu puno sreće u nastavku karijere!

KK Zapruđe - KK Sesvete 70-85 (17-23, 17-24, 13-21, 23-17)

Zapruđe

Filip Stanić 21, Dominik Herendić 14, Dario Livajić 8, Hrvoje Gašparac 7, Hrvoje Kravos 7, Dario Čorko 5, Filip Radulović 3, Dominik Joksimović 3, Mislav Buljan 2, Luka Blažević 0, Domagoj Jelović 0

Sesvete

Nikola Raguž 31, Marijan Vlašić 14, Philip Babić 9, Mirko Semren 6, Dario Papak 6, Martin Juršić 5, Dean Popović 5, Luka Dušak 4, Karlo Findri 3, Filip Vulić 2, Antonio Pudić 0

Nakon ove pobjede, na omjeru smo 18-12 i osigurali smo minimalno 3. mjesto, odnosno 5. ako promatramo cijelu sezonu A-2 lige. Nema dvojbe da je sezona zaslužila čistu peticu, a točka na i može biti pobjeda protiv promoviranog Agrodalma! Pozivamo sve navijače na zadnju utakmicu sezone, u subotu 13.05. u 17.30!