Plus 17 protiv Maksimira

u 29. kolu ugostili smo košarkaše Maksimira. Crvene smo ove sezone već svladali 2 puta i očekivao se novi trijumf! Nakon slabijeg prvog poluvremena, odličnom igrom u nastavku upisana je nova uvjerljiva pobjeda, 103-86! Sedma u nizu, a računamo li i pobjedu nad Fortunom "za zelenim stolom", osma!

U utakmicu ulazimo dosta ležerno i cijelo prvo poluvrijeme gosti drže priključak, te se na odmor odlazi sa samo plus 2, 40-38. Probleme nam je radio gostujući skok u napadu. U trećoj četvrtini, kao da na parket izlaze neke nove Sesvete. Obrana je čvršća a s druge strane mrežica gostiju nemilice se puni. Moramo istaknuti klupsku legendu Marijana Vlašića s 19 poena i 9 skokova, uz šut 9/11. Najefikasniji je bio Dario Papak s 28 koševa, Nikola Raguž je dodao 18. Ponovno su priliku dobile i naše mlade snage, odličan je bio Karlo Findri s 11 koševa i 7 skokova u 15 odiranih minuta. Spomenimo i statističku zanimljivost - po treći put u A-2 ligi zabili smo 103 poena: prošle sezone Zapruđu, ove Samoboru i Maksimiru.

Nakon ove pobjede, na omjeru smo 17-12. U preostala 2 kola gosti smo Zapruđa (08.05. u 20.15, SC Lučko) i domaćini Agrodalmu 13.05.

KK Sesvete 103 - KK Maksimir 86 (21-18, 19-20, 38-21, 25-27)