Uvjerljiva pobjeda kod Zapada

Nakon duže pauze, gostovali smo kod KK Zapada, u zaostaloj utakmici 28. kola. Pauza nam očito nije naškodila i upisana je sigurna pobjeda, 66-79

U utakmicu smo ušli bez ozlijeđenog Martina Juršića, a drugi glavni obrambeni adut, Philip Babić, nije bio 100% spreman. Ipak, to se nije osjetilo, mladi Luka Dušak odlično je popunio poziciju playmakera i odigrao sjajnu partiju.

Od početka dominacija Sesveta koje odlaze na plus 18, 4-22. Bilo je jasno da Zapad ne može parirati raspoloženim Svecima i upitna je bila samo konačna razlika! Na poluvrijeme se odlazi s plus 17, 29-46.

U trećoj četvrtini nešto bolji otpor domaćina koji dolaze na minus 10, no minuta odmora trenera Vouka vraća utakmicu u mirne vode. Do kraja svi igrači dobivaju priliku u Sesvete upisuju zasluženu pobjedu. Odličan je bio Dean Popović s 20 koševa i 9 skokova, DUšak je dodao 15. Glavni aduti Papak, Raguž i Babić odigrali su mirniju utakmicu i čuvali napadački arsenal za neke druge prigode!

Nakon ovog kola i upisanih bodova protiv Fortune (bez borbe), na omjeru smo 16-12! Čestitke svima! U idućem kolu Sesvete su domaćin Maksimiru.

KK Zapad - KK Sesvete 66-79 (13-28, 16-18, 16-17, 21-16)