Napokon pala i Dubrava za 4. slavlje u nizu

U 25. kolu gostovali smo kod susjeda na tablici i karti Zagreba, KK Dubrave. U utakmicu smo ušli u dobroj formi, s 3 pobjede u nizu, ali i oslabljeni za trenera Tomislava Vouka, koji je uslijed suspenzije utakmicu pratio u društvu brojne navijačke skupine koja je stigla na derbi autobusne linije 212! Dubrava tradicionalno ne leži Sesvetama i upisala je 4 pobjede u zadnjih 5 međusobnih utakmica, s tim da Sesvete nikad nisu slavile u gostima. Kako tradicije postoje da se ruše, tako je srušena i ova i Sesvete su upisale vrijednu pobjedu, 68-73!

Domaćin bolje otvara utakmicu i radi prednost od 6-7 poena koja do kraja prve četvrtine raste na 13, 23-10. Ni drugu četvrtinu ne otvaramo ništa bolje i Dubrava odlazi na uvjerljivih 31-16. Činilo se da kola kreću nizbrdo, no čvršća obrana i nekoliko pogođenih šuteva u napadu vraćaju nas u kakvu takvu ravnotežu. Do kraja poluvremena potpuno hvatamo priključak i na veliki odmor odlazi se s minimalnim vodstvom domaćina, 37-36. Sjajnu rolu u prvih 20 minuta odigrao je Mirko Semren, jedan od bivših Dubravaša u našim redovima.

Drugo poluvrijeme nešto bolje otvara domaćin, no onda slijedi sjajna dionica Nikole Raguža, koji pogađa 2 trice i još nekoliko šuteva za 2, obrana je na nivou i na odmor pred zadnju četvrtinu odlazimo s prednošću, 49-53. Zadnja četvrtina donosi već tradicionalnu dramu, Sesvete imaju malu prednost, ali Dubrava se vraća i tricom odličnog Perića dolazi do minimalnog vodstva 64-63. S druge strane također tricom odgovara Philip Babić. Isti igrač zatim krade loptu, realizira kontru i odlazimo na presudnih plus 4. Do kraja mirno završavamo utakmicu i uzimamo vrijedne bodove!

Velika pobjeda ostvarena je prije svega odličnom obranom, borbenošću i momčadskim pristupom. U napadu smo imali širinu s čak 5 dvoznamenkastih igrača: Raguž 21+7, Papak 13+10, Babić 13+6, Semren 11+6, Juršić 11. Kao i inače, ključni statistički element bile su izgubljene i osvojene lopte u kojima smo odnijeli prevagu i upisali zasluženo slavlje! Čestitke igračima, trenerima i velika zahvala vjernoj publici!

Nakon ovog kola, 5. smo na tablici 3. kruga s 13 pobjeda i 12 poraza. U idućem kolu dočekujemo Maksimir, u subotu 01.04. u 19.30.

KK Dubrava 68 - KK Sesvete 73 (23-10, 14-26, 12-17, 19-20)