Bosco ponovno pao u Sesvetama

U 24. kolu ugostili smo KK Bosco. Naizgled, utakmica je bila važnija gostima koji vode borbu sa Zapruđem za prvo mjesto i osiguran nastup u jedinstvenoj A-1 ligi iduće sezone. Međutim, po drugi put u 2 mjeseca Sesvete su se pokazale kao neosvojiva tvrđava za goste s Knežije. Na kraju, potpuno zaslužena pobjeda u tvrdoj i neizvjesnoj utakmici, 80-72!

Počelo je nervozno s obje strane. Koševi se teško postižu, a najveće probleme radi nam, protiv Sesveta uvijek inspiriran, Ivan Gazić s 2 trice u prvih 5 minuta. U 9. minuti situacija koja je usmjerila daljnji tijek utakmice, a i financije KK Sesveta! Dariju Papku dosuđena je sporna "nošena" lopta (snimka pokazuje da se radi o grešci sudaca), trener Sesveta Tomislav Vouk protestira, dobiva tehničku, a zatim i isključenje! Više od tri četvrtine Sveci tako ostaju bez trenera i utakmicu vodi kapetan Papak. Gosti koriste nervozu i odlaze na 14-21, ali Antonio Mišić tricom pred istek vremena smanjuje na 17-21 za kraj burne prve četvrtine.

I druga četvrtina prolazi u tvrdoj igri. Gosti dobro čuvaju Papka, koji poluvrijeme završava sa samo 6 koševa. Na veliki odmor odlazi se rezultatom 34-33.

I u trećoj četvrtini ista slika. Nervozna i rastrgana igra s obje strane i puno muke za svaki koš. Obje momčadi imale su preko 4 minute bez postignutog koša te je na semaforu dugo stajao rezultat 41-43. Onda trice pogađaju Gazić i Mišić, do kraja trećine Papak 2 trice i na posljednji odmor odlazi se rezultatom 51-50.

Zadnju dionicu Sesvete otvaraju s 2 ubačaja Nikole Raguža i odlaze na plus 5, ali gosti se vraćaju. Ključna serija uslijedila je od 35. do 38. minute, kada Sesvete rade 9-0 i sa 63-62 dolaze do 72-62. Do kraja Bosco  više nije ozbiljnije zaprijetio i upisana je vrijedna pobjeda!

Najefikasniji je bio Dario Papak (21+7+5), Nikola Raguž dodao je 20+6, a Mirko Semren 11+7. Bila je to prije svega momčadska pobjeda, pa spomenimo i važne role Mišića i naših obrambenih specijalaca Babića i Juršića. Goste je predvodio Čulek s 20 koševa, Gazić je dodao 18+10, a Ćutuk 12+12. Boscu nije pomogla ni totalna nadmoć u skoku (32-58)! Presudio je bolji šut za 3 (7/18 u odnosu na 6/24), bolje izvođenje slobodnih bacanja (19/33 u odnosu na 8/19) i naravno izgubljene/osvojene lopte. Sesvete slave veliku pobjedu, a Bosco se može nadati da će ubuduće sesvetsku dvoranu zaobilaziti u širokom luku!

Čestitke igračima, trenerima i hvala vjernoj publici! Iduća utakmica je susjedski derbi kod Dubrave, 26.03. u 20 sati.

KK Sesvete 80 - KK Bosco 72 (17-21, 17-12, 17-17, 29-22)